OFFICIAL SELLER The best Soviet technologies for modern watch design

x

Exluzívny servis iba pre Vás

Predlžená doba vrátenia

Autorizovaný a oficiálny predaj

Doručenie ZADARMO

O značke

História značky Vostok Europe siahado obdobia druhej svetovej vojny, do obdobia pred sovietskou ,,Perestrojkou“.
Hodinky sa zo začiatku vyrábali pre armádnych dôstojníkov za odmenu, ktorý bojovali v druhej svetovej vojne. Táto firma aj napriek nepriaznivým podmienkam dokázala uspokojiť náročné predstavy Sovietského zväzu s produkciou milión mechanických hodiniek ročne. Na základe tohto sa rozrástla a musela zamestnať až 4000 zamestnancov. Výroba bola rozdelená na dva celky. Jeden celok boli hodinky pre domácich ľudí. Hodinky, ktoré boli lacnejšie a menej kvalitné. Druhý celok boli hodinky exportované do zahraničia a ktoré sa líšili od ostatných hlavne kvalitou a presnosťou.
Hodinky sa vyrábajú v litovskom meste Viľňuš. Firma vyrába hodinky väčšinou s automatickým strojčekom, no do hodiniek používajú aj quartzové / baterkové strojčeky.
Najskôr Vostok Europe čerpal dizajn z rokov 60. a 70., v čase kedy bol Sovietsky zväz priekopníkom vesmírneho výskumu a vedy. Modelové rady značky Vostok Europe sú pomenované významným udalostiam

 • Arktika – venované druhému ruskému hladinovému plavidlu - ľadoborec
 • Anchar – venované najrýchlejšej ponorke na svete K-162
 • Expedition North Pole – venované po prvej sovietskej plávajúcej stanici na svete Severný pól-1
 • Ekranoplán – venovaný ekranoplánu KM – stroj na pomedzi lietadla a lode
 • Gaz-14 Limouzine – venované slávnej prezidentskej limuzíne Gaz-14 Čajka
 • Lunkhod 2– pomenovaná po mesačnom prístroji
 • Mriya – venované najväčšiemu nákladnému lietadlu na svete – AN-225 Mriya
 • N1 Rocket – venované najväčšej vesmírnej lodi
 • Jurgis Kairys – venovaná leteckému akrobatovi
 • Almaz Space Station - modelová rada roku 2015 venovaná prvej vesmírnej stanici ALMAZ
 • Benediktas Vanagas - hodinky sú venované automobilovému pretekárovi Benediktusovi Vanagasovi, ktorý preteká na svetoznámych pretekoch Rally Dakar 

Každá modelová rada vyjadruje skutočný príbeh.
Pánske hodinky Vostok Europe sa vyznačujú svojím mohutným tvarom, či už veľkým ciferníkom alebo svojou hrúbkou, ktorá dosahuje pri niektorých modeloch až 15 mm. V ponuke nájdete rôzne hodinky rôzneho tvaru, veľkosti, farby, typu náramku alebo remienku, či s funkciami alebo bez funkcií. Samozrejme v ponuke tejto svetovej značky máte na výber hodinky s baterkovým strojčekom alebo s automatickým strojčekom.
Výrobcovia si dávajú záležať na výrobe hodiniek, preto do hodiniek používajú tie najkvalitnejšie strojčeky, ako sú napríklad NH35A / NH25A, OS22, 6S30 / 6S21, ISA SWISS 9516, SEIKO NE88.
Dámske hodinky Vostok Europe sú len v jednej modelovej rade a to v N1 Rocket. Pri dámskych modeloch môžeme vidieť ciferník, ktorý je osadený drahokamami. Tieto dámske hodinky sú vhodné ako módny doplnok do spoločnosti.

Ruské luxusné hodinky sú známe svojou kvalitou po celom svete. Hodinky sú výnimočné hlavne svojou originalitou, kvalitou, technickým spracovaním, eleganciou a dizajnom. Dizajn hodiniek Vostok Europe je jedinečný

- august 2003 bola dosiahnutá dohoda medzi spoločnosťou Vilnius Koliz company a Chystopol Watch Factory Vostok o založení novej modelovej rady.
- apríl 2004 bola predstavená prvá séria Vostok Europe na výstave Baselworld. Kolekcia sa skladala z 5 modelov vrátane modelu K3 Submarine.
- máj 2004 začala výroba strojčekov 2426 a 2432. Prvé zásielky, ktoré boli poslané do Nemecka, Poľska, Grécka a USA
- február 2005 sa Vostok Europe stáva oficiálnym časomeračom závodu Murmansk-Vladivostok race
- do roku 2007 sa počet krajín, kde boli Vostok Europe predávané vzrástol na 30
- v roku 2009 bola založená spolupráca medzi Vostok Europe a Swiss Comany mbmicrotec. Výsledkom tejto spolupráce bol prvý model Vostok Europe s osvetlením trícia
- rok 2010 – vyrobená modelová rada Anchar 2010 pre potápačov
- január 2012 boli hodinky Anchar úspešne testované v teréne v súťaži Rallye Dakar
- v júli 2012 boli hodinky N1 Rocket Tritium testované v najhlbšej jaskyni na svete – Krubera-Voronia – jaskyňa je hlboká viac ako 2 km.

Zaujímavé videa Vostok Europe si môžete pozrieť tu.