Váš nákupný košík je prázdny

Ste neprihlásený

PREDAJ PRÉMIOVÝCH HODINIEK

O značke

VOSTOK EUROPE

História značky Vostok Europe siaha až do obdobia druhej svetovej vojny, do obdobia pred sovietskou ,,Perestrojkou“.
Hodinky sa zo začiatku vyrábali pre armádnych dôstojníkov za odmenu, ktorý bojovali v druhej svetovej vojne. Táto firma aj napriek nepriaznivým podmienkam dokázala uspokojiť náročné predstavy Sovietského zväzu s produkciou milión mechanických hodiniek ročne. Na základe tohto sa rozrástla a musela zamestnať až 4000 zamestnancov. Výroba bola rozdelená na dva celky. Jeden celok boli hodinky pre domácich ľudí. Hodinky, ktoré boli lacnejšie a menej kvalitné. Druhý celok boli hodinky exportované do zahraničia a ktoré sa líšili od ostatných hlavne kvalitou a presnosťou.
Hodinky sa vyrábajú v litovskom meste Vilnius. Firma vyrába hodinky väčšinou s automatickým strojčekom, no do hodiniek používajú aj quartzové / baterkové strojčeky.
Najskôr Vostok Europe čerpal dizajn z rokov 60. a 70., v čase kedy bol Sovietsky zväz priekopníkom vesmírneho výskumu a vedy. Modelové rady značky Vostok Europe sú pomenované významným udalostiam

 • Arktika – venované druhému ruskému hladinovému plavidlu - ľadoborec
 • Anchar – venované najrýchlejšej ponorke na svete K-162
 • Expedition North Pole – venované po prvej sovietskej plávajúcej stanici na svete Severný pól-1
 • Ekranoplán – venovaný ekranoplánu KM – stroj na pomedzi lietadla a lode
 • Gaz-14 Limouzine – venované slávnej prezidentskej limuzíne Gaz-14 Čajka
 • Lunkhod 2– pomenovaná po mesačnom prístroji
 • Mriya – venované najväčšiemu nákladnému lietadlu na svete – AN-225 Mriya
 • N1 Rocket – venované najväčšej vesmírnej lodi
 • Jurgis Kairys – venovaná leteckému akrobatovi
 • Almaz Space Station - modelová rada roku 2015 venovaná prvej vesmírnej stanici ALMAZ
 • Benediktas Vanagas - hodinky sú venované automobilovému pretekárovi Benediktusovi Vanagasovi, ktorý preteká na svetoznámych pretekoch Rally Dakar 

Každá modelová rada vyjadruje skutočný príbeh.
Pánske hodinky Vostok Europe sa vyznačujú svojím mohutným tvarom, či už veľkým ciferníkom alebo svojou hrúbkou, ktorá dosahuje pri niektorých modeloch až 15 mm. V ponuke nájdete rôzne hodinky rôzneho tvaru, veľkosti, farby, typu náramku alebo remienku, či s funkciami alebo bez funkcií. Samozrejme v ponuke tejto svetovej značky máte na výber hodinky s baterkovým strojčekom alebo s automatickým strojčekom.
Výrobcovia si dávajú záležať na výrobe hodiniek, preto do hodiniek používajú tie najkvalitnejšie strojčeky, ako sú napríklad NH35A / NH25A, OS22, 6S30 / 6S21, ISA SWISS 9516, SEIKO NE88.
Dámske hodinky Vostok Europe sú len v jednej modelovej rade a to v N1 Rocket. Pri dámskych modeloch môžeme vidieť ciferník, ktorý je osadený drahokamami. Tieto dámske hodinky sú vhodné ako módny doplnok do spoločnosti.

Ruské luxusné hodinky sú známe svojou kvalitou po celom svete. Hodinky sú výnimočné hlavne svojou originalitou, kvalitou, technickým spracovaním, eleganciou a dizajnom. Dizajn hodiniek Vostok Europe je jedinečný

august 2003 bola dosiahnutá dohoda medzi spoločnosťou Vilnius Koliz company a Chystopol Watch Factory Vostok o založení novej modelovej rady.
apríl 2004 bola predstavená prvá séria Vostok Europe na výstave Baselworld. Kolekcia sa skladala z 5 modelov vrátane modelu K3 Submarine.
máj 2004 začala výroba strojčekov 2426 a 2432. Prvé zásielky, ktoré boli poslané do Nemecka, Poľska, Grécka a USA
február 2005 sa Vostok Europe stáva oficiálnym časomeračom závodu Murmansk-Vladivostok race
do roku 2007 sa počet krajín, kde boli Vostok Europe predávané vzrástol na 30
v roku 2009 bola založená spolupráca medzi Vostok Europe a Swiss Comany mbmicrotec. Výsledkom tejto spolupráce bol prvý model Vostok Europe s osvetlením trícia
rok 2010 – vyrobená modelová rada Anchar 2010 pre potápačov
január 2012 boli hodinky Anchar úspešne testované v teréne v súťaži Rallye Dakar
v júli 2012 boli hodinky N1 Rocket Tritium testované v najhlbšej jaskyni na svete – Krubera-Voronia – jaskyňa je hlboká viac ako 2 km.

Zaujímavé videa Vostok Europe si môžete pozrieť tu.

AVIATOR

Výroba hodiniek Aviator začala začiatkom 20. storočia, keď letci zaznamenali ťažkosti s vreckovými hodinkami. Je totiž potrebné, aby letci držali obe ruky na ovládacích prvkoch. To viedlo k vytvoreniu unikátnych hodiniek na zápästie pre letcov.

Značka pochádza z Ruska, v krajine, ktorá je historicky známa svojimi leteckými výkonmi. Značku Aviator vytvorili na báze budovania hodiniek pre letcov, no postupne začali vyrábať hodinky aj pre iné najnáročnejšie povolania. Od roku 2000 hodinky slúžia pre rôzne povolania, napríklad: záchranárom, vojakom, námorníkom alebo milovníkom leteckej dopravy. Každá modelová rada bola odskúšaná najlepšími letcami z celého sveta.

Pre leteckých akrobatov bola presnosť najdôležitejšia, z dôvodu skupinových manévrov. V roku 2008 sa značka Aviator stala oficiálnou značkou ruskej akrobatickej skupiny STRŽI.

Od roku 2011 sú hodinky vyvinuté a vyrábané vo švajčiarskom kantóne JuraLokalita výroby bola presunutá do Švajčiarska, aby umožňovala lepšie sledovať a budovať spoľahlivé hodinky, ktoré spĺňajú prísne štandardy. V meste Porrentruy prebieha výskum, vývoj, montáž hodiniek Aviator. Skúsení a profesionálni hodinári majú za úlohu čerpať nápady a návrhy z bohatej histórie letectva a vytvoriť unikátne kúsky s vášňou pre letectvo.

Do ponuky značky Aviator patria tieto modelové rady:

 • Airacobra- Airacobra bola jedným z najlepších bojovníkov svojej doby. Mala mimoriadne účinné schopnosti na pozemné útoky. Od začiatku druhej svetovej vojny boli lietadlá kľúčové. Tak ako boli lietadlá kľúčové, bol čas nevyhnutný, preto bolo každé lietadlo vybavené hodinkami.
 • Bristol - venované britskému bojovému lietadlu Bristol. Dvojmiestne lietadlo, ktoré je jedným z najznámejších lietadiel, ktoré  bolo spoľahlivé a veľmi užitočné na bojové útoky
 • Douglas - venované osobnému lietadlo, ktoré dokázalo odviezť až 32 pasažierov. V roku 1960 zakúpili toto lietadlo aj Československé aerolínie.
 • Propeller - v preklade znamená vrtuľa. Vrtule, ktoré sú pri výrobe lietadiel veľmi obľúbené aj v súčastnosti. 
 • Proesional - modelová rada venovaná profesionálnym pilotom. Hodinky sú mohutnejšie a to z dôvodu, aby bolo pre pilotov jednoduchšie nastavenie času a spustenie stopiek
 • MIG-35 - najmodernejšie stíhacie ruské lietadlo, určené na vybudovanie nadvlády vo vzduchu
 • Mig-29 - nadzvuková stíhačka sovietskej výroby. Stíhačka MIG-29 tvorí základ letectva aj vzdušných síl Slovenskej republiky 
 • Mig-25
 • Mig-21

História Aviator vzdáva hold histórií letectva.

Originálne hodinky Aviator z rozhodnutia samotného výrobcu môžu byť predávané výlučne cez eshop vostokwatches. Nie je možné zakúpiť túto značku v inom internetovom obchode.

Newsletter

Získajte prehľad o novinkách a akciách

Novinky posielame 1x za 1-2 týždne.

Cookies nám umožňujú poskytovať lepšie služby. Používaním stránky vyjadrujete súhlas s anonymným používaním a uchovávaním cookies. Viac informácii

Súhlasím